KURUCULARIMIZ

Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisini (Gazi Üniversitesi) ni bitiren iki genç arkadaş 30 Agustos 1977′de bir yola çıktılar. Mesleki birikimlerini, gençliklerinin dinamizmini ortak ederek soyadlarının ilk hecelerinde haraketle oluşturdukları KAYHAN ismi ile Kayhan Mühendislik firmasını kurdular.

Mimarlık sektörü yükünü Metin HANOĞLU, Statik-Betonarme sektör sorumluluğunu M.Selim KAYIŞOĞLU üstlendi. Omuz omuza verdiler 42 yılda mütevazi bürodan, yurt içi ve yurt dışında sayısız proje gerçekleştirmiş 84 teknik personelin çalıştığı firmaya ulaştılar. 42 yılda çalışanlarından güç aldılar, çalıştıkları idarelerden, firmalardan güç aldılar. Dostlarından güç aldılar yüz akı ile bugünlere geldiler.

Hep doğruyu yapmaya çalıştılar, sıkıntılı günleri oldu, sevinçli anları oldu, dertleri oldu. Türkiyenin inişli çıkışlı piyasa grafiğinde birbirlerine destek oldular, ayakta kaldılar. Her dönemde, her sıkıntıda bu destekle ayakta kaldılar, her dönemde KAYHAN’ ı ayakta tuttular.

Bugün 60 yaşına gelmiş, saçları ağarmış iki teknik eleman, her projede yeni deneyim kazanmış , her işte yeni dostlar edinmiş, çalışanı ile birlikte yükselmiş, dostları ile varolmuş, yıllık 1 milyon m2 proje üretim kapasitesine sahip bir proje firmasında birlikte olmanın gurunu yaşıyorlar.