TARİHÇE

Kayhan Mühendislik Mimarlık Ltd. Şti. Üst yapı ve altyapı (Bina, yol, kanalizasyon, içmesuyu, su yapıları,imar planlama, peyzaj ve geoteknik etüd) Komple Mühendislik, Proje Müşavirlik ve Kontrollük hizmetlerini yürütmek üzere teşkilatlandırılmıştır. 1977 yılında faaliyete başlamış, 1982 yılında Limited Şirket statüsünde 1989 yılında Anonim Şirket Ortak Yapısına kavuşup, kuruluşuna aldığı yetenekli ve tecrübeli elemanlar ile büyük bir proje mühendisliği kapasitesi oluşmuştur.

Firmanın çalışma sahası yurt içi ve yurt dışında toplu konut ve özel yerleşim birimleri, iş merkezleri, sağlık-eğitim tesisleri, turizm tesisleri, resmi kurum ve kuruluşlara ait hizmet-idari sosyal tesisler, sanayi tesislerinin projelendirilmesi, yapıların depreme karşı dayanımlarının tahkiki ve güçlendirme projelerinin hazırlanması alt yapı-üst yapı proje hizmetlerinin organizasyonu ile Teknik Müşavirlik ve kontrollük hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Halen faaliyetine devam etmekte olan Kayhan Mühendislik Mimarlık Ltd Şti. toplam 84 deneyimli teknik personel ,sahip olduğu teknik donanım ve projecilik birikimi ile yurt içinde ve yurt dışında bir çok önemli projelere imza atmıştır çalışmalarını sürdürmektedir. Kurulduğu günden beri kendisine mühendislikte saygınlığı, güvenilirliği ve kaliteyi ilke edinen Kayhan Mühendislik Mimarlık Ltd. Şti. geçmişte olduğu gibi gelecekte de sahip olduğu çizgisini koruyarak, projecilik sektöründeki çıtayı yukarılara taşımak için çalışmaktadır.